• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

NOSTALGJI/ Fotot e ditës së parë të Sasha dhe Malia Obama-s në “Shtëpinë e Bardhë”, guida e tyre binjaket George Bush

Më 18 nëntor të vitit 2008 Sasha dhe Malia Obama vizituan për herë të parë “Shtëpinë e Bardhë”, pasi babai i tyre Barack Obama u zgjodh President i Shteteve të Bashkuara. Gjatë vizitës ato kishin si guidë Barbara dhe Jenna Bush, vajzat binjake të George dhe Laura Bush. Vajzat e Bush tregonin asokohe se atë ditë dolën nga puna më herët për të pritur motrat Obama. Rreth një javë më parë Barbara dhe Jenna Bush të ftuara në një program televiziv treguan edhe disa foto të atij takimi. Vajzat e Barack Obamës atë ditë ishin 7 dhe 10 vjeçe.

obama_sasha_malia03 obama_sasha_malia02 obama_sasha_malia01 obama_sasha_malia04 obama_sasha_malia07 obama_sasha_malia061

 

 

CLOSE
CLOSE