• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, në orët e para të ditës territori shqiptar do të jetëme kthjellime të pakta dhe vranesira. Por ne oret e pasdites vranesirat do te shtohen, ku në zonat jugore dhe pjesërisht ato qendrore do te ketë prezencë të reshjeve.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten ne mesditë duke luhatur vlerat nga 0°C deri në 17°C.
Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.