• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Njihuni me modelen e fundit që do të pozojë nudo për “Playboy”

Kristy Garett, 26-vjeçe, është përzgjedhur si “Miss February 2016”, personazhi i fundit që do të shfaqet në faqet e “Playboy” para se rëvista të ndryshojë komplet format në muajin mars.

Drejtuesi i “Playboy” ka bërë publik lajmin në muajin tetor duke thënë se në këtë revistë nuk do të shfaqeshin më femra të zhveshura pas 60 vitesh që ajo është krijuar.

Femra e parë që u shfaq në këtë kopertinë ka qënë Marilyn Monroe në vitin 1953. Garret, kopertina e së cilës pritet të dalë në treg javën e ardhshme, shprehet se kjo paraqitje do i ndryshojë asaj jetën.

“Jam shumë krenarë që e kam bërë një gjë të tillë për Playboy. Jam bërë pjesë e historisë”, ka thënë ajo për “New York Daily News”. “Eshtë shumë e rëndësishme për mua pasi ajo është një revistë ikonë. Të jem modelja e fundit që pozoj nudo për “Playboy” më bën të qaj dhe të qesh në të njëjtën kohë”.

Kristy Garett2

Kristy Garett4