• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Lajme, Teknologji

Njihuni me 72 emojit e rinj të iOS 10.2

Pas shumë kohësh pritje, Apple lancoi versionin e parë Beta të iOS 10.2 update, për klientët e regjistruar.

Tastiera e re në update-in e Apple tregon mbi 72 karaktere të reja.

39f2823300000578-0-image-a-16_1477996888547

Emojit e reja përfshijnë një astronaut, avokado, “face-palm” dhe kryqëzimin e gishtave.
Ato mund të zgjidhen në gjininë femërore ose mashkullore dhe në një shumëllojshmëri racash.

39f2823b00000578-0-image-a-17_1477996894468

Në kategorinë e kafshëve është shtuar dhelpra, rosaku, kallamari dhe gorilla, transmeton tvklan.al.