• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Who VIP

Njihuni me 10 aktoret porno më të pasura

Industria pornografike sot është një prej industrive me rritjen më të madhe në botë. Qarkullimi vjetor i kësaj industrie llogaritet të jetë rreth 15 miliardë dollarë. Kur dëgjojmë fjalën “porn”, mendja na shkon të një femër që ekspozon trupin e saj “përvëlues”, apo që ka marrëdhënie seksuale. Por, femrat e mençura të kësaj industrie kanë shkuar edhe përtej kësaj “tradite” – ato janë shndërruar në biznismene klasike. Do të befasoheni kur të kuptoni se sa para fitojnë ato. Për t’ju ndihmuar të kuptoni këtë gjë, ju sjellim listën e 10 femrave më të pasura të pornografisë.

10.Nikki Benz

porn-pasuria-00010

Nikki Benz, është aktore dhe modele e pornografisë nga Kanadaja, ndërsa ka lindur më 11 dhjetor 1981, në Mariupol të Ukrainës. Para së të futej në botën e pornografisë, ajo punonte si modele veshjesh të brendshme dhe si striptizere. Benz është praqitur në shumë revista për të rritur, përfshirë këtu: Penthouse, High Society, Genesis, Fox, OUI, Cheri, Hustler Club dhe Club International. Pasuria e saj llogaritet të jetë rreth 1 milionë dollarë.

9.Asa Akira

9

Asa Akira është aktore dhe regjisore amerikane e filmave për të rritur. Ajo ka lindur më 3 janar 1985. Para se të futej në botën e pornografisë, në vitin 2006, ajo punonte si striptizere në klubin Hustler, në New York. Asa ishte e nominumuar për një mori shpërblimesh, “AVN Awards”, në kategoritë aktorja më e mirë dhe aktorja e re më e mirë. Pasuria e saj momentale vlerësohet rreth 1.5 milionë dollarë.

8.Lisa Ann

porn-pasuria-00008

Lisa Ann është një prej aktoreve më të famshme të pornografisë në botë. Ajo ka punuar si regjisore, valltare, dhe agjente talentësh. Ajo ka lindur më 9 maj 1972, në Easton, Pennsylvania. Lisa kishte filluar të punonte si striptizere qysh në moshën 16-vjeçare, me letërnjoftim fals. Në korrik të vitit 1994, ndërkaq, u bë aktore e filmave për të rritur. Pasuria e saj llogaritet të jetë 2 milionë dollarë

7.Sunny Leone

porn-pasuria-00007

Sunny Leone është modele dhe aktore indiane-kanadeze e pornografisë. Ajo ka lindur më 13 maj 1981 në Sarnia, Ontario. Në botën e pornografisë është inkuadruar në vitin 2009. Ajo qe martuar me Daniel Weber, ndërsa studion e saj filmike e kishte emërtuar “Sunlust Productions”. Pasi hoqi dorë nga industria pornografike, Sunny u inkuadrua në industrinë filmike të Bollywoodit, ndërsa vlera e pasurisë së saj llogaritet të jetë 2.5 milionë dollarë.

6.Sasha Grey

6

Sasha Grey është një prej aktoreve më të adhuruara të pornografisë. Ajo ka lindur më 14 mars 1988, në North Highlands, California. Karrierën e saj ndërkaq, e kishte filluar si modele. Sasha është paraqitur në shumë filma për të rritur që kanë pasur sukses të jashtëzaonshëm, ndërkaq pasuria e saj llogaritet të jetë rreth 3 milionë dollarë.

5.Jenna Haze

5

 

Jenna Haze, është regjisore amerikane, modele dhe ish-aktore e pornografisë. Haze ka lindur më 22 shkurt 1982, në Kaliforni, ndërsa në industrinë kinematografike për të rritur ka hyrë në vitin 2001. Ajo tashmë zotëron kompaninë e saj, “Jennaration X Studios”, ndërsa pasurohet duke xhiruar filma dhe duke shitur lodra seksuale. Ajo është femra e pestë më e pasur në botën e pornografisë, me pasuri të vlerësuar rreth 3.7 milionë dollarë.

4.Bree Olson

4

Femra e katërt më e pasur në industrinë e pornografisë, është Bree Olson, e njohur si ylli sipas së cilës janë punuar më se shumti lodra seksuale. Ajo ka lindur më 7 tetor 1986, në Houston të Texasit. Bree është shfaqur dhe në një mori video-klipesh, në kopertina revistash dhe në programe televizive. Ajo ka punuar me kompani të ndryshme, si Digital Playground, Elegant Angel dhe Red Light District Video. Ndërsa vlera e pasurisë së saj është 5 milionë dollarë.

3.Jesse Jane

porn-pasuria-00003-1024x640

Jesse konsiderohet si një prej femrave më fitimprurëse në botën e pornografisë. Ajo ka lindur më 16 korrik 1980 , në Fort Worth, në Teksas. Jesse ka luajtur në mbi 100 filma për të rritur, ndërsa pasuria e saj llogaritet të jetë rreth 8 milionë dollarë.

2.Tera Patrick

porn-pasuria-00002

Tera Patrick është një prej femrave më të bukura në industrinë e pornografisë. Ajo ka lindur më 25 korrik, 1976, në Great Falls, Montana. Karrierën e saj pornografike e ka filluar në vitin 1999. Tera ka luajtur në më shumë se 130 filma për të rritur. Ajo po ashtu ka dhe produksionin e saj,  “Teravision” – ndërsa nga të gjitha këto angazhime, ajo ka akumuluar një pasuri prej rreth 15 milionë dollarësh.

1.Jenna Jameson

porn-pasuria-00001-1024x673

Jenna Jameson është femra më e famshme dhe më e suksesshme e filmave për të rritur, ndërsa njihet dhe me nofkën “Mbretëresha e ponografisë”. Ajo ka lindur më 9 prill 1974 në Las Vegas, në SHBA. Jenna është femra më e pasur në botën e pornografisë. Ajo ka një pasuri prej 30 milionë dollarësh, që vjen nga angazhimi i saj në filma për të rritur si dhe në biznesin e lodrave seksuale.

/ngjyra.com/