• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Një tjetër dasmë në familjen mbretërore, për herë të parë kurorëzohen dy homoseksualë

Ende pa kaluar jehona që bëri dasma midis princ Harryt dhe Meghan Markle, në familjen mbretërore do të ketë një tjetër dasmë. Kjo ceremoni do të jetë e rrallë pasi për herë të parë në familjen mbretërore do të mbahet një martesë midis dy homoseksualve.

Mediat britanike raportojnë se bëhet fjalë për kushëririn e mbretëreshës Elisabeth II, Lord Ivar Mountbatten i cili do të martohet në datën 12 tetor me të dashurin e tij.

Kujtojmë se ai është baba i tre vajzave nga martesa me Lady Penny Mountbatten, të cilat sipas tij janë shumë të emocionuara për ceremoninë e martesës së të atit./revistawho.com