• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

“Një karrige bosh edhe për ne”, Princ Charles flet i prekur për humbjen e të atit

Më i prekur se kurrë Princ Charles gjen fjalët prekëse për të dhënë një mesazh drejtuar komunitetit mysliman në prag të finalizimit të muajit të Ramazanit. Mes pandemisë që akoma vazhdon dhe personazve që vazhdojnë të humbin jetën, Charles ka vendosur që t’i dedikojë pak fjalë të gjithëve: “Këtë vit shumë familje, njësoj si e mja, do kenë nnjë karrige bosh në tavolinën e mbrëmjes. Mund të them me shumë trishtim se jam shumë i trishtuar për këtë situatë tragjikë dhe ngushëllimet e mia shkojnë për të gjitëh ata që kanë humbur njerëz të dashur”.
Princ i Wales, 72 vjeç ka pranuar sa dhimbje ndjen ai dhe familja që tashmë nuk e kanë më një antarë. Princ Philip ndërroi jetë disa javë më parë, por familja dukshëm nuk është mësuar ende me humbjen./revistawho.com