• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Nisin ditët e nxehta, nga sot temperatura mbi 30 gradë

Nga dita e sotme nisin temperaturat që do të kalojnë 30°C, ndërsa nesër parashikohet që vlerat e larta të shkojnë 31°C.

Temperaturat e ajrit do të rriten sot në mëngjes dhe në mesditë.

Sipas MeteoAlb, moti i qendrueshme do të mbetet prezent në vendin tonë duke sjellë

kthjellime në zonat bregdetare kryesisht. Ndërsa në zonat malore të Shqiperisë

parashikohet të ketë vranesira kalimtare gjatë pasdites dhe orëve të mbremjes.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare ne det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi

Veriperendimor duke krijuar dallgëzimi 3 balle.