• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Nga sot Angelina Jolie-n e keni në Instagram dhe postimi i parë tregon arsyen

Angelina Jolie nuk ka pasur ndonjëherë profil në ‘Instagram’, por nga sot, të gjithë mund ta ndjekin. Postimi i saj i parë i dedikohet gjendjes së jashtëzakonshme në Afganistan, ku gratë dhe vajzat po humbin çdo liri themelore. Me disa foto të një letre, dërguar nga një adoleshente, Angelina shprehet: “Kam ardhur në rrjete sociale për të përfaqësuar zërin e atyre që po e humbin çdo ditë. Bashkë me ju mund t’ia dalim dhe t’i ndihmojmë të rifitojnë të drejtat bazë të njeriut”.

Postimi ka marrë shumë pëlqime dhe komente, duke bërë individë të ndryshëm të reagojnë.

Ndërkohë profili i Angelinës në vetëm 2 orë ka kaluar numrin e 1.5 milionë ndjekësve./revistawho.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolie)