• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Nesër ndryshon ora, akrepat shkojnë 60 minuta para

Ditën e nesërme, 29 mars, ora do të ndryshojë në gjithë globin. Akrepat e orës do të duhet të lëvizin përpara me 60 minuta, gjë që do të thotë se do të flemë 1 orë më pak. Por e mira e orës verore është se dita zgjatet dhe do të shijojmë më shumë orët e pasdites. Kujtojmë se ora ndryshon 2 herë në vit, të dielën e fundit të marsit dhe tê dielën e fundit të tetorit.