• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Ndarja nga jeta e kompozitorit Lalo, Ardit Gjebrea mesazh prekës: Ike shpejt

Një lajm shumë i keq tronditi mbrëmë botën e muzikës. Kompozitori mjaft i njohur, Aleksandër Lalo, ndërroi jetë si pasojë e një ataku kardiak. Shumë personazhe kanë shprehur keqardhjen e tyre në rrjete sociale. Një ndër ta është dhe Ardit Gjebrea, i cili shprehu mirënjohje për muzikën që Lalo na ka dhuruar në kaq vite. “Eh çfarë kompozitori humbëm sot… dhe sa shpejt… Paqe për ty i dashur #aleksanderlalo dhe mirënjohje për muzikën që na dhurove” shkruan Ardit Gjebrea.