• youuinsttaaffccbb
TEST
Bukuri, Këshilla, Lajme

Mund të gjenden në çdo shtëpi: 5 ushqimet që parandalojnë rënien e flokut

Veza dhe produktet e përditshme

Është i njohur fakti se biotina ose Vitamina B7 ndikon në rritjen e flokut dhe shëndetin e tyre. Gjithashtu edhe qumështi dhe gjithë nënproduktet e tij kanë këtë vitaminë në përbërjen e tyre.

Tërshëra

Tërshëra është e pasur me fibra, zink, omega-6, si dhe ka një përmbajtje të lartë të Vitaminës B që ndihmon në rritjen e flokut.

Bajamet

Duke konsumuar rregullisht bajame ju do të keni flokë më të dendur, të shëndetshëm dhe do të rritet më shpejt.

Arrat

Fal prezencës së acideve yndyrore dhe Vitaminës B7 parandalon rënien e flokut dhe forcon folikulat ekzistuese të flokut.

Luleshtrydhet

Shumë pak e dinë se luleshtrydhet përmbajnë një lloj minerali që është shumë i rëndësishëm për rritjen e flokut. Gjithashtu përmban një lloj acidi që e mbrojnë flokun nga rënia dhe dobësimi i tij. /revistawho.com