• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Reshje dëbore dhe ngrica, ja si do të jetë moti këtë fundjavë

Vendi ynë është përfshirë nga masa të ftohta ajrore, të cilat pritet të vazhdojnë. Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme për shkak të masave ajrore arktike, të cilat do të qëndrojnë në rajonin tone. Kjo fundjavë pritet të jetë shumë e ftohtë dhe thuajse i gjithë vendi do të pushtohet nga reshjet e dëborës. Së bashku me dëborën do të ketë edhe ngrica të forta, të cilat në zonat malore do të jenë prezente gjatë ditës dhe gjatë natës. Ndërsa pjesa tjetër e territorit vetëm gjatë natës./revistawho.com