• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Java e fundit e nëntorit, ja si parashikohet të jetë moti

Jemi në javën e fundit të nëntorit dhe po lëmë pas ditë të ftohta me shi. Gjatë kësaj periudhe temperaturat janë luhatur nga 4 gradë celsiusi ne zonat malore deri në 20 gradë në zonat qendrore dhe ato bregdetare.
Sipas “Meteoalb” kjo javë do të nisë e ftohtë dhe me reshje shiu, ndërsa mesi i javës do të sjellë një përmbysje të motit. Shiu do të ndalojë ndërsa temperaturat parashikohen të zbresin në minus. Moti do të jetë i kthjellët, por i ftohtë./revistawho.com