• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Moti gjatë javës, ja kur pushon shiu

“Deri te enjten i gjithe territori i vendit do te dominohet nga moti i kthjellet dhe vranesira te lehta e kalimtare. Parashikohet qe dita e enjte si edhe dita e premte te sjellin zhvillim te vranesirave duke gjeneruar shira me intensitet mesatar dhe te ulet. Fundjava do te risjelle serish motin e kthjellet ne vend. Temperaturat e ajrit do te jene te larta deri ne 27 grade C. Por dita e enjte sjelle renie te tyre, po ashtu e premtja dhe fundjava do te kene renie te temperaturave”, thuhet në njoftimin e Meteoalb.