• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Mot i kthjellët me diell, ja se si do të ndryshojnë temperaturat sot

Moti në Shqipëri gjatë këtyre ditëve pritet të jetë kryesisht me kthjellime e vranësira. Ndërsa në zonat malore mundësi për rrebeshe shiu me shtrëngata breshëri dhe rrufe. Kjo situatë do të mbartë me vete në këto orare dhe zagushi pasi dhe temperaturat do të vijnë në rritje.

Edhe dita e martë pritet të mbajë mot të kthjellët e me diell. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 12 deri në 24 °C.

E mërkura parashikohet të jetë me mot të ndryshueshëm me kthjellime dhe me re. Temperaturat do të sillen prej 16 deri në 26 °C./revistawho.com