• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme, Moti

Mot i kthjellët dhe temperatura që luhaten, çfarë pritet të ndryshojë në ditët e ardhshme

Java ka nisur me mot të kthjellët dhe me diell. Diat e sotme do të shoqërohet nga një mot i qetë në të gjithë vendin me temperatura që luhaten nga 5 deri në 15 gradë celius. Në darkë pritet që të nisin reshjet lokale të shiut duke bërë kështu që temperaturat të ulen. Ndërsa e mërkura do të mbajë mot vranësira e reshje shiu, në zonat malore reshje të dendura të borës. Temperaturat do të sillen prej 10 deri në 11 °C./revistawho.com