• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Mos kërkoni Kim Kardashian në internet, profili i saj i rrezikshëm

Kim Kardashian është një nga personat më të ndjekur në rrjetet sociale. Profilet e saj klikohen me  miliona herë brenda një ditë dhe kjo gjë nuk është aspak e mirë. Sipas kompanisë së sigurisë “McAffe”, Kim Kardashian është person i rrezikshëm për t’u kërkuar në internet. ‘Hackerat’ e sulmeve kibernetike zgjedhin personazhet e njohur me influencë për të dërguar në emër të tyre linqe që vjedhin të dhënat tuaja personale. Vendin e parë e zë Kim Kardashian, më pas është modelja Naomi Campbell dhe në vendin e tretë motra e madhe e Kardashian, Kourtney./revistawho.com