• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Mos flini asnjëherë me flokët e lagura, zbuloni arsyen përse

 

Na ndodh shpesh të flemë me flokët e lagura, sapo kemi bërë dush pasi nuk kemi kohë t’i thajmë. Ditën tjetër zgjohemi me dhimbje qafe apo koke.
Kjo ndodhë pasi gjatë gjithë natës krijohet hapsirë për lagështi dhe muskujt e qafës kontraktohen.
Një tjetër arsye përse duhet t’i thani flokët përpara se të flini është sepse rrënja e lagësht bën që lëkura të yndyroset më shpejt./revistawho.com