• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Meshkuj me tatuazhe apo pa to, cilët preferojnë femrat?

Në një studim të fundit u morën 2,369 femra të cilave ju treguan fotot e 215 meshkujve me tatuazhe dhe pa tatuazhe. Atyre ju kërkua t’i vlerësonin meshkujt: kush ishte më simpatiku, më mashkullori, më agresor, më i shëndetshëm kush kishte potencialin për të qenë partner i mirë dhe baba i mirë. Femrat votuan meshkujt me tatuazhe si më të shëndetshëm, më mashkullor, agresor, por jo aq tërheqës sa meshkutj pa tatuazhe. Pra nëse mendoni se tatuazhet ju bëjnë tërheqës e keni gabim. Por ama ju bëjnë të dukeni të shëndetshëm. Nga ana tjetër femrat edhe pse i votuan meshkujt me tatuazhe si më mashkullor, agresor dhe të shëndetshëm, ato zgjodhën meshkujt pa tatuazhe si partner më të mirë dhe baba më të mirë./revistawho.com