• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Mënyra si të gatuani për të mos shtuar peshë

Kilogramët e tepërt janë gjithmonë shqetësues. Ata të bëjnë të mos ndihesh mirë dhe shpesh shfaqin probleme të rënda shëndetësore. Pesha lidhet drejtpërdrejtë me ushqimin dhe mënyra si gatuani ka të bëjë shumë. Më poshtë po ju tregojmë disa mënyra të gatimit që ju bëjnë të mos shtoni peshë.
– Përdorni gjithmonë vaj ulliri për të gatuar.
– Konsumoni ujë me xhinxher
– Në vend të sheqerit përdorni mjaltin
– Digjni kilogramët e tepërt duke konsumuar çaj jeshil
– Balanconi dietën duke konsumuar ushqime që ju bëjnë të ndiheni të ngopur