• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Meghan Markle kryeredaktorja e ‘Vogue’, kopertina e revistës zbulon shumë për personalitetin e dukeshës

Mbrëmjen e djeshme Meghan Markle ndau me të gjithë lajmin se është caktuar nga revista ‘Vogue” si kryeredaktore për muajin shtator. Dukesha ka përzgjedhur së bashku me kryeredaktorin e revistës prestigjioze tematikën e muajit dhe duke qenë se Meghan është shumë e fokusuar tek të drejtat e grave, theksin e ka vënë pikërisht tek to. Tema kryesore quhet “Forcat për ndryshim” dhe gjatë shtatorit gra të suksesshme në fusha të ndryshme do të kenë mundësinë të jenë pjesë e kopertinës. Drejtuesit e ‘British Vogue’ kanë treguar se Meghan u ka dhënë instruksione të shumta për realizimin e kopertinës, të cilat zbulojnë disa gjëra për vetë personalitetin e saj. Peter Lindbergh, fotografi i ‘Vogue’ ka rrëfyer se dukesha i ka pasur të gjitha idetë shumë të qarta. Ai ka zbuluar se fjala më e përdorur nga Markle ishte natyrale dhe në kopertinë dëshironte të shikonte sa më shumë quka.

View this post on Instagram

We are proud to announce that Her Royal Highness, The Duchess of Sussex is the Guest Editor for the September issue of @BritishVogue. For the past seven months, The Duchess has curated the content with British Vogue's Editor-in-Chief Edward Enninful to create an issue that highlights the power of the collective. They have named the issue: “Forces for Change” For the cover, The Duchess chose a diverse selection of women from all walks of life, each driving impact and raising the bar for equality, kindness, justice and open mindedness. The sixteenth space on the cover, a mirror, was included so that when you hold the issue in your hands, you see yourself as part of this collective. The women on the cover include: @AdwoaAboah @AdutAkech @SomaliBoxer @JacindaArdern @TheSineadBurke @Gemma_Chan @LaverneCox @JaneFonda @SalmaHayek @FrankieGoesToHayward @JameelaJamilOfficial @Chimamanda_Adichie @YaraShahidi @GretaThunberg @CTurlington We are excited to announce that within the issue you’ll find: an exclusive interview between The Duchess and former First Lady of the United States Michelle Obama, a candid conversation between The Duke of Sussex and Dr Jane Goodall, inspirational articles written by Brené Brown, Jameela Jamil and many others. Equally, you’ll find grassroots organisations and incredible trailblazers working tirelessly behind the scenes to change the world for the better. “Guest Editing the September issue of British Vogue has been rewarding, educational and inspiring. To deep dive into this process, working quietly behind the scenes for so many months, I am happy to now be able to share what we have created. A huge thanks to all of the friends who supported me in this endeavour, lending their time and energy to help within these pages and on the cover. Thank you for saying “Yes!” – and to Edward, thank you for this wonderful opportunity.” – The Duchess of Sussex #ForcesForChange

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

“Ishte një punë e lehtë për mua. Unë i dashuroj qukat. Unë e urrej rregullimin e fotove. Unë e urrej ‘make up-in’. Unë gjithmonë ju them: ‘Hiqeni ‘make up-in’. Numri i vajzave të bukura që më kanë kërkuar t’ju zgjasë këmbët apo të ndryshojë distancën mes syve.. Nuk keni për ta besuar. Është kulturë e çmendurisë”, është shprehur fotografi. Në kopertinën e ‘Vogue’ përfshihen 15 gra e vajza të njohura si Gemma Chan, Laverene Cox, Salma Hayek, Chrissy Turlington etj, të gjitha të përzgjedhura nga Meghan, ndërsa në brendësi të revistës edhe një intervistë ekskluzive mes dukeshës dhe Michelle Obama. /revistawho.com