• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Horoskopi, Lajme

Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them çfarë sekreti ke!

Të gjithë kanë sekrete, qofshin ato të mëdha apo të vogla. Shenja e horoskopit flet shumë për karakterin e një personi, nëse i mban apo jo sekretet, por edhe frikërat e brendshme. Këto frikëra të brendshme shpeshherë mundohemi t’i fshehim, por bazuar në shenjën e horoskopit ja çfarë sekreti mbart:

Dashi: Nuk i përballon mirë konfliktet me njerëzit dhe largimin e tyre. Sillen sikur janë të lumtur që personi tjetër po ikën nga jeta e tyre por në të vërtetë ndjehen të penduar se pse u zunë me të dhe e duan prap mbrapsht.

Demi: Ka frikë se askush nuk i do vërtet afër dhe se do harrohen shumë shpejt nga njerëzit që ata duan më shumë. E vrasin mendjen vazhdimisht nëse janë të rëndësishëm për dikë.

Binjakët: Përpiqen kaq shumë që të përshtaten dhe të bëhen shokë me të gjithë saqë ndryshojnë veten, por preferojnë të ndryshojnë veten se të rrinë vetëm sepse vetmia është jashtëzakonsisht shumë e frikshme për ta.

Gaforrja: Përpiqen që të sillen të lumtur gjatë gjithë kohës. Ndjejnë se nëse dikush i sheh të mërzitur, po zhgënjejnë të tjerët. Duan që të sigurohen se njerëzit përreth nuk shqetësohen për ta, pavarësisht kostos.

Luani: Besojnë se nuk janë për tu dashuruar dhe se çdo gjë që s’shkon mirë, ndodh për fajin e tyre. Përpiqen që të sillen si të fortë, sikur s’duan t’ia dinë, por thellë thellë, mund të jenë njerëzit më të ndjeshëm që do takosh ndonjëherë.

Virgjëresha: E kanë të vështirë që të organizojnë jetën e tyre. Mund të duket sikur e kanë çdo gjë nën kontroll dhe në rregull, por në të vërtetë e kanë të vështirë që të organizojnë çdo orë të ditës. Është e vështirë për ta që të ruajnë një qëndrim pozitiv.

Peshorja: E kanë të vështirë që të qëndrojnë pa një partner përkrah sepse duan që të investojnë kohë tek dikush tjetër në mënyrë që të mos fokusohen tek vetja. Nuk i pëlqen të përballet me problemet e veta kështu që i fshehin dhe hiqen sikur çdo gjë është në rregull.

Akrepi: Kanë frikë që t’i afrohen njerëzve. I pëlqen shumë që të tjerët të kenë besim tek ta por e kanë të vështirë që ata të kenë besim tek njerëzit. Kanë frikë se mos kjo gjë do i shtyjë që të gjithë të largohen nga ta por nuk dinë se si t’ia bëjnë.

SHigjetari: Do vetëm dashuri, të dashurojë dhe ta dashurojnë. Kur nuk janë pranë dikujt, fillojnë të ndjehen të pashpresë dhe sikur s’janë të mirë për njeri.

Bricjapi: Investojnë shumë tek vetvetja në mënyrë që të arrijnë në majë, kështu që të mos e lejojnë veten të lidhen thellësisht me njeri. Kanë frikë për shkak të kësaj situate sepse mund të mbeten përgjithmonë të vetmuar.

Ujori: Nuk i ndjejnë emocionet ashtu siç mendojnë se duhet t’i ndjejnë. Përfshihen në një lidhje dhe nuk ndjejnë asgjë për ca kohë, dhe për shkak të kësaj gjëje, mendojnë se ka diçka që nuk shkon me ta dhe e urrejnë veten për këtë gjë.

Peshqit: Në fakt nuk ia kanë fort idenë se çfarë po bëjnë në jetë dhe ëndërrojnë shumë me sy hapur që të ndjehen më mirë. Ndjehen të humbur dhe konfuzë por sillen sikur e kanë çdo gjë nën kontroll, dhe nuk duan të kërkojnë ndihmë.

Burimi: Horoscope