• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Teknologji

McLaren njofton se do të prodhojë ‘makinën’ komplet elektrike të bazuar në modelin F1, por lajmi i keq është se…

Prodhuesi britanik i veturave i ka gëzuar entuziastët e makinave elektrike, kur ka njoftuar se do të punojë një model që e ka stilin e F1.

 

Por, McLaren e ka zbuluar menjëherë se ky automobil me një ulëse për fat të keq është i destinuar për fëmijë, transmeton Telegrafi.

mclaren-njofton-se-do-te-prodhoje-makinen-komplet-elektrike-te-bazuar-ne-modelin-f1-foto-4-1

 

Modeli me të cilin është krahasuar do të punojë tërësisht me bateritë e mbushura me rrymë.

mclaren-njofton-se-do-te-prodhoje-makinen-komplet-elektrike-te-bazuar-ne-modelin-f1-foto-2-1

“Do të kushtojë 500 dollarë dhe nuk do të ketë tavan”, shkruan mes tjerash në njoftimin e kompanisë, para se të tregohet se për çfarë bëhet fjalë.

mclaren-njofton-se-do-te-prodhoje-makinen-komplet-elektrike-te-bazuar-ne-modelin-f1-foto-6-1

 

Makina për fëmijë do t’i ketë të gjitha format dhe linjat sikur veturat e McLarenit, por do të jetë nga materiali plastik. /Telegrafi/