• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Mbyllet gjyqi mes Loredanës dhe Petra Z, reperja e dëmshpërblen shtetasen zviceriane me shumën e majme

Prej kohësh ka bërë bujë gjyqi i hapur nga një shtetase zviceriane Petra Z ndaj reperes shqiptare, Loredana, e cila sipas e ka mashtruar Petra Z duke u hequr si avokate dhe duke i marrë një shumë parash. Megjithatë duket se çdo gjë ka shkuar mirë dhe çështja është mbyllur. Gazeta zvicerane “20 minuten” ka mësuar se zyra e prokurorit të Luzernit ka mbyllur çështjen, me kërkesë të të dyjave palëve, që kanë rënë dakord në një marrëveshje. Duket se Loredana e ka dëmshpërblyer Petra Z me 400 mijë franga, i ka paguar shpenzimet e gjyqit dhe i ka kërkuar falje duke marrë përgjegjësinë përsipër për veprimet e saj. Tashmë ato të dyja gëzojnë marrëdhënie mjaft të mirë dhe kjo është vënë re edhe në një postim të Loredanës pak ditë më parë, ku shfaqej e qeshur duke komunikuar me Petra Z në kamerë.

View this post on Instagram

01.09.2020 ✌️

A post shared by Loredana (@loredana) on