• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Këshilla, Lajme

Martesa të shpëton jetën, studimi i fundit nxjerr të dhënat surprizuese

Sipas një studimi të fundit është zbuluar se të jesh i martuar të shpëton jetën. Personat e martuar kanë më pak shanse të preken ose të vdesin nga një sëmundje ose atak në zemër.

Doktorët besojnë se të kesh dikë me rëndësi pranë vetes i bën njerëzit më të kujdesshëm ndaj simptomave, për t’i kuruar dhe për t’i kapur në kohë. Në studim janë marrë çifte të martuar dhe persona beqarë, nga ku është zbuluar se ata që nuk kanë qenë të martuar kanë 40% më shumë shanse të preken nga sëmundjet kardiovaskulare./revistawho.com