• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Who Serial

Lot në Detin e Zi/ Nefes dhe Tahir rrezikojnë jetën, ja ç’do ndodhë nesër

Nefes dhe Tahir e kalojnë natën duke vrapuar në pyll. Vedat dhe njerëzit e tij arrijnë t’i gjejnë dhe i bllokojnë rrugën. Tahir nuk ia jep Vedatit Nefesin me asnjë kusht. Tahir i kërkon Nefesit të ketë besim tek ai dhe së bashku hidhen në det. Tahir dhe Jit shpëtojnë gjallë. Tahir futet sërish në det për të shpëtuar Nefesin. Vedat nis të kërkojë Nefesin sërish. Tahir dhe Nefes me Jitin fshihen poshtë një shkëmbi. Me ndihmën e vëllezërve Tahiri arrin të largohet. Ai dhe Nefes shkojnë në shtëpinë e disa miqve. Tahir e maskon Nefesin me shami dhe nisen për rrugë. Ata shkojnë në shtëpinë e xhaxha Osmanit. Xhaxha Osmani i thotë Nefesit se gishtat nuk i janë shëruar dhe duhet të shkojë në spital. Nefes kujton torturat që i ka bërë Vedati. Ajo nuk pranon të shkojë në spital. Tahir gjen një zgjidhje./revistawho.com