• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Lëkura e bananes nuk duhet hedhur, ja për çfarë mund ta përdorni

Lëkura e bananes është ndër produktet natyralë që do ju bëjë trupin t’ju shkëlqejë. Nëse në lëkurën tuaj keni një plagë, strija apo ënjtje mjafton që të aplikoni për pak kohë lëkurën e bananes. Lidhni lehtë në zonën problematike lëkurën e bananes dhe mbajeni për gjatë gjithë natës. Ditën tjetër do të habiteni nga ndryshimi. Banania është e pasur me vitaminat C dhe B6, të cilat ripërtërijnë me shpejtësi lëkurën.

Lëkura e bananes mund të përdoret edhe kundër diarresë. Ajo është e pasur me fibra që bëjnë të mundur qetësimin e barkut.

Ajo gjithashtu ndihmon edhe në rigjenerimin e skalpit të kokës. Në disa vende të botës, banania konsumohet së bashku me lëkurën dhe me sa duket qenka një zgjidhje e mirë./revistawho.com