• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme, Shëndet

Largoni toksinat nga trupi me këtë mënyrë alternative efikase!

Kultura të shumta kanë përdorur kripërat Epsom për mijëvjet, për shkak të vetive të ndryshme të dobishme, për detoksifikimin e trupit detox, në kopshtari dhe pastrimin e shtëpisë.

Emri i tyre vjen nga burimi i kripur në Epsom në Surrey, Angli.

Kjo kripë është e ndryshme nga të tjerat pasi është një kompleks i mineraleve të pastra, magnezit dhe sulfateve, të cilat ofrojnë përfitime shëndetësore të fuqishmë dhe detoksifikojnë të gjithë organizmin.

Ato zhyten lehtësisht nëpërmjet lëkurës dhe hyjnë në gjak. Lëkura i thith ato dhe largon toksinat plotësisht.

Kur shtohen në ujin me të cilin bëni banjë, këto kripëra stimulojnë një proces të njohur si osmozë, i cili eliminon kripën dhe toksina e rrezikshme për trupin, duke lënë hapësirë për magnezin dhe sulfatet të hyjnë në sistem./shendeti