• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme

Sonte me sytë nga qielli, ‘Super Hëna e përgjakur’ një spektakël i vërtetë

Super hëna e kuqe do të shfaqet në qiell gjatë mesnatës së sotme dhe ky do të jetë një fenomen i jashtëzakonshëm, që ndodh shumë rrallë. Kur hëna e plotë e re, përkon me pikën më të afërt të Tokës në orbitën e saj mujore ajo quhet Super Hënë, por ajo e mesnatës së sotme do të marrë dhe emërtimin e përgjakur pas një eklipsi total të diellit që do të ndodhë. National Geographic tregon se kjo ngjarje astrologjike pritet të zgjasë për 62 minuta dhe do të jetë një spektakël i vërtetë. /revistawho.com

 

CLOSE
CLOSE