• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Who VIP, Who World

Si e nënkupton Helen Mirren kur partneri të hedh krahun rreth qafës

Aktorja britanike Helen Mirren nuk turpërohet të thotë atë që ka në mëndje.
Fituesja e çmimit ‘Oscar’ ka folur për femrat, të cilave ju vë partneri krahun rreth shpatullave, apo rreth qafës.
Aktorja 70-vjecare ka thënë se kjo më shumë duket si “pronësi apo rezervim”.
Gjatë një interviste, ajo i ka quajtur femrat si “kalamaj të botës moderne”, në kuptimin e zhvillimeve të reja siç janë “gjetja e personalitetit dhe pozitës në epokën e lirisë seksuale, kontrollit të lindjeve, edukimit dhe pavarësisë financiare”.
Ajo po ashtu ka thënë se irritohet kur i sheh meshkujt, që i vënë dorën sipër krahut të partneres.
“Kur je e re, ke nevojë që një djalë t’ju japë siguri dhe t’ju drejtojë, por më vonë jo, ju nuk keni nevojë për një të tillë” ka thënë aktorja britanike.

Leave a Reply

CLOSE
CLOSE