• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme, Moti

Si do të jetë moti në vazhdim? Ja kur do të rikthehen ditët me diell

Ditët e fundit kanë sjellë në territorin shqiptar një mot të pazakontë për stinën e verës. Reshje me intensitet të lartë, por temperaturat të relativisht të ngrohta  kanë qenë kryefjala e këtyre ditëve. Të gjithë me siguri janë në pritje të ditëve që do t’i nisin drejt plazhit, por duhet ta flini mendjen edhe për disa ditë. Sipas Albeu deri të dielën reshjet dhe shtrëngatat nuk do të ndalojnë. Pikërisht në ditën e fundit të javës pritet që të ketë kthjellime dhe temperatura që do ta arrijnë vlerat maksimale të 28 gradëve./revistawho.com