• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Njihuni me çifligun e serialit “Xhesuri dhe e Bukura”

Me siguri shumë prej jush ju ka bërë përshtypje çifligu në të cilin realizohet seriali “Xhesuri dhe e Bukura”. Ajo është një ndërtesë mbresëlënëse në të cilën jeton familja e Xhesurit, por në realitet çifligu i përket çiftit Erool- Belma Simavi. Kjo shtëpi ndodhet në mes të pyllit dhe midis saj ndodhet një liqen. E rrethuar nga gjelbërimi ajo që bie më shumë në sy janë pikturat e zgjedhura me shumë kujdes. Aredimi është tejet luksoz dhe është rikonstruktuar vetëm për tu bërë xhirimet e filmit. Por rikonstruktimit nuk i kanë shpëtuar as banesat përreth, pasi për t’ju përshtatur filmit ato kanë ndryshuar tërësisht./revistawho.com