• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Seks

Ky veprim “çmend” meshkujt në krevat dhe i çon femrat në qiellin e shtatë

Gjoksi është pjesa më sensuale e trupit të një femre dhe dihet se meshkujt e kanë fiksim këtë pjesë.

Është i ditur fakti se prekja e tij jep një kënaqësi të veçantë seksuale, por janë të paktë ata që mund ta kenë pyetur veten se çfarë ndodh me femrën kur e prekin në këtë pjesë të trupit.

Thithkat e gjoksit janë zona më erogjene dhe kur ato preken apo përkëdhelen ndihet një eksitim aq i fortë, sa që mund të arrihet edhe orgazma.

Një studim i publikuar në sajtin “scienceofrelationships”, ka treguar se prekja e gjoksit ka të njëjtin efekt si kryerja e aktit të plotë.

Ata që nuk bien dakord me këtë fjalë duhet ta kenë pasur “me nxitim”, pasi mjafton pak kohë dhe femra “shkon në qiellin e shtatë” vetëm duke e përkëdhelur në gjoks.

Kjo pasi stimulimi i gjoksit është në gjendje që të shtojë prodhimin e oksitocinës, hormonin e lumturisë dhe më pas kënaqësia është e garantuar.