• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Kuzhinë, Vetëm në WHO, Who Cook

Kuzhina e Ebit/ Mësoni nga vogëlushja si të përgatisni ‘smoothie’

Ebi është vajza 8-vjeçare me pasion gatimin, e cila çdo muaj na prezanton në RevistaWho.Com me receta të thjeshta dhe përmbajtje me shumë vlerë për të modeluar sjellje të shëndetshme për të gjithë fëmijët.

‘Smoothie’ i Ebit

Përbërësit:

Qumësht bajamesh

Mjaltë

Boronica

Ananas

Kivi

1 lugë pluhur spirulina

Të gjithë përbërësit i vendosim në mikser së bashku derisa të copëtohen tërësisht dhe në të përftojmë një ‘smoothie’ fantastik. Mund t’i shtoni dhe disa kubikë akull për freski në këto ditë të nxehta! Ju bëftë mirë! Ebi /revistawho.com