• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Kuzhinë, Vetëm në WHO, Who Cook

Kuzhina e Ebit/ Mësoni nga vogëlushja si të përgatisni kanstanjacio

Përbërësit:

  • 500 g miell gështenjash
  • 650 ml ujë në temperaturë dhome
  • 1 filxhan kafe vaj ulliri
  • 1 filxhan kafe mjaltë
  • 1 filxhan çaji rrush të thatë
  • 1 filxhan çaji stika pishe

Përgatitja:

Mielli i gështenjës përzihet me ujin gradualisht, derisa bëhet një masë homogjene. Më pas hedhim të gjithë përbërësit njëri pas tjetrit dhe vazhdojmë t’i përziejmë.  E hedhim përzierjen në një tavë të lyer me vaj ulliri dhe sipër i shtojmë gjysmë kupe rrush të thatë dhe stika pishe. E pjekim në furrën e parangrohur në  temperaturë 180 gradë për 30 minuta.

Gati! Ju bëftë mirë! /revistawho.com