• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles

Kush nga këta vogëlushë triumfoi në ndarjen e çmimeve Golden Butterfly dhe u cilësua si aktori më i mirë turk?

Janë mbajtur në Turqi Çmimet Golden Butterfly 2017. Ky është një nga eventet më të rëndësishme te vitit ku vlerësohen me çmime shumë artistë e këngëtarë.

Ndër çmimet e dhëna nuk mund të mos mungonte as çmimi për “Aktorin më të mirë fëmijë”. Ky çmim ka shkuar këtë vit për vogëlushen Beren Gökyıldız. Ajo ka lindur më 20 Shtator në vitin 2009 në Stamboll. Karrierën si aktore e nisi që në vitin 2014 me rolin e Pelin, si personazh dytësor. Më pas, në vitin 2016 dhe 2017 ajo ka luajtur në role kryesore në dy filma. Edhe pse ende shumë e vogël, ajo premton shumë për të ardhmen. Beren ka interpretuar në krah të shumë aktorëve të mirënjohur në Turqi./living