• youuinsttaaffccbb
TEST
2, Breaking News, Instant Articles, Lajme

Kush artist e riktheu Rozana Radin këtë vit në ‘Kënga Magjike’?

Pas 1 viti mungesë, Rozana Radi ka zgjedhur të rikthehet në kompeticionin e përvitshëm ‘Kënga Magjike 2019’ si tekstshkruese. Artistja ka zbuluar me anë të një postimi në ‘Instagram’ se ka krijuar një tekst mjaft të ndjerë për Marsela Çibukaj, e cila do të jetë këtë vit pjesë e festivalit.

“Jam shumë, por shumë e lumtur që një këngëtare me një karakter shumë të fortë artistik si Marsela Çibukaj me rikthehu pas 1 viti pauzë si autore tekstesh në ‘Kënga Magjike’. A mundet një kompozitor a një tekstshkrues të refuzojë një zë si Marsela? E dua shumë këtë artiste dhe më besoni që i kam dhënë shpirtin në këtë këngë”, ka shkruar Rozana bashkangjitur postimit më të fundit në rrjetet sociale.

“Ndonjëherë në dashuri është më mirë të ndahesh se sa të mos ishe njohur kurrë”, ka shtuar gjithashtu Radi në foton e Marselës, duke zbuluar në një mënyrë fabulën e tekstit që ka shkruar. Ndonëse kurioziteti i ndjekësve për krijimet e Rozanës është tepër i madh, të gjithëve do i duhet të presin për momentin kur Marsela do ta prezantojë këngën në ‘Kënga Magjike 2019’./revistawho.com