• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Kur ishte ende një fëmijë me flokët e gjatë, Blendi Feziu hap arkivat me këtë moment pranë prindërve

Fotot kanë qenë mjaft të rralla në vitet ‘70, duke menduar periudhën në cilën ndodhej Shqipëria dhe gjithë kushtet në atë kohë, duhet të ishe me shumë fat për të memorizuar një moment përpara aparatit fotografik.
E me fat duket se ka qenë edhe gazetari i njohur, Blendi Fevziu i cili ruan një kujtim me prindërit në shtëpinë e tyre.
“Diku në mes të viteve ‘70-të kur fotot ishin kaq të rralla dhe prindërit më vinin të pozoja mes tyre”, ka shkruar Feziu krah fotos ku çfarë bie në sy menjëherë është modeli i tij i flokëve.
Blendi kthehet herë pas here në kohë me fotot e ndryshme që duket se janë dokumentimi më i mirë i çdo periudhe të jetuar, të cilat herë pas here zgjojnë dhe shumë kujtime./revistawho.com