• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Kthim në fëmijërinë tuaj, ja 10 këngët më të dashura të filmave vizatimorë

Këngët e filmave vizatimorë na kthejnë shpesh herë në kohë duke na kujtuar momente të ndryshme nga fëmijëria. Shumë prej tyre janë kolona zanore e preferuar jo vetëm e të vegjëlve, por edhe të rriturve të cilët janë të lidhur fort me kujtimet e tyre.

Nëse shpeshherë bëheni nostalgjikë dhe dëshironi të shikoni sërish filma vizatimorë me më të dashurit tuaj apo fëmijët në shtëpi, atëherë më poshtë ju sjellim një listë këngësh të filmave më të pëlqyer sipas ‘Cosmopolitan’:

  • “Let It Go” nga ‘Frozen’  

  • “Part of Your World” nga ‘The Little Mermaid’

  • “A Whole New World” nga ‘Aladdin’

  • “Colors of the Wind” nga ‘Pocahontas’

  • “Circle of Life” nga ‘The Lion King’

  • “The Bare Necessities” nga ‘The Jungle Book’

  • “Be Our Guest” nga ‘Beauty and the Beast’

  • ‘One Upon a Dream” nga ‘Sleeping Beauty’

  • “Bibbidi Bobbidi Boo” nga ‘Cinderella’

  • “Hawaiian Roller Coaster Ride” nga ‘Lilo and Stitch’/revistawho.com