• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Kjo këngë është provuar shkencërisht se ju ndihmon të flini gjumë

Kënga quhet “Weightless” nga Marconi Union. Kënga është konsideruar nga terapistët se ju ndihmon të relaksoheni për shkak të harmonisë së saj. Studimi i vuri 40 grave të dëgjonin këtë këngë dhe në fund kënga ishte 11% më shumë relaksuese se këngët e tjera të cilat ishin këngë nga Coldplay dhe Mozart. Gjithashtu kënga reduktoi 65% të ankthit. Kështu që nëse keni probleme me gjumin, vendosni këtë këngë. 

CLOSE
CLOSE