• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Kim Kardashian e provoi dhe u pendua, por ai trajtim i fytyrës paska vërtet efekt anti-rrudhë

Pak kohë më parë, Kim Kardashian tregoi për një trajtim që kishte provuar i quajtur ‘vampire facial’. Sigurisht që çmimi i lartë nuk përbënte problem për 37-vjeçaren, por ajo gjithsesi u shpreh që kurrë më nuk do e aplikonte, pasi ishte shumë i dhimbshëm.

Platelet-rich plasma (PRP), as it is really known, has soared in popularity since Kim Kardashian was pictured undergoing it in 2013 (pictured then)

Një luftë e madhe mediatike shpërtheu pasi edhe personazhe të tjerë e rekomanduan, por nuk u fol për rezultatet reale të tij. Së fundmi studimet e bëra zbuluan se kjo terapi ka vërtet efekt rinues në fytyrë. Procedura konsiston në nxjerrjen e gjakut, ndarjen e plazmës dhe injektimin sërish në fytyrë për pamje rinore. Thonë se bukuria dhemb, sa nga ju do ta duronin edhe këtë dhimbje?/revistawho.com

But doubt has been cast over the treatment, which takes blood from a patient's arm and modifies it to be loaded with healing platelets (pictured: Kim undergoing a vampure facial)