• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Who Serial

Këto janë pesë aktoret më të bukura në Turqi

Ato janë më të bukurat e Turqisë dhe njihen për rolet e tyre në telenovela, bëhet fjalë për aktoret turke që falë bukurisë së tyre i kanë magjepsur të gjithë. Ne po ju tregojmë pesë më të bukurat, edhe pse ekzistojnë më shumë se kaq.

13

Bergüzar-Korel, aktorja që e arriti famën falë telenovelës së saj ‘’Një mijë e një netë’’ është konsideruar si një nga aktoret më të bukura turke.

3fb7ecba-d59a-4961-85d9-98c5773d74e4

Meryem Uzerli e njohur për rolin e saj në serialin ‘’Sulejmani i madhërishëm’’ gjithashtu falë tipareve të saja atipike në Turqi ( ajo është gjysmë turke e gjysmë gjermane) është një nga më të bukurat në botën e televizionit turk.

beren-saat-height-weight-age-net-worth

Beren Sat një nga fytyrat më të ëmbla në Turqi, ajo njihet për rolet e saj protagoniste dhe për një aftësi aktoralen të jashtëzakonshme.

a29fd50fac11394f80151e3c2052246b

Protagonistja e telenovelës ‘’Dashuri dhe Diamante’’, Tuba Büyüküstün njihet për bukurinë e saj mjaft natyrale, madje ajo duket po njësoj edhe kur është pa make-up.

72c66b04128685f8a3c69cc9befbaa47

Fahriye Evcen, e cila u shqua për bukurinë dhe talentin e saj në telenovelën  “Kurt Seyit ve Şura ” është gjithashtu një nga bukuritë e Turqisë që të lënë pa fjalë. Prej kohësh aktorja është në një marrëdhënie me aktorin mjaft simpatik Burak Özçivit i njohur gjithashtu për rolin e tij në serialin ‘’Sulejmani i madhërishëm’’.

burak-ozcivit-and-fahriye-evcen