• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Seks

Këto gjëra nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë seksit

Si në çdo gjë tjetër edhe në seks ka rregulla të cilat na tregojnë se çfarë duhet të bëjmë dhe çfarë jo. Gjërat që duhet të bëni i dini vet, ne do ju tregojmë se çfarë nuk duhet të bëni gjatë momenteve të nxehta më njeriun tuaj special.

1. Të mos dhuroni puthje.

Puthjet dhe përkëdheljet janë të rëndësishme para aktit final. Mos e bëni këtë gabim pasi do të humbisni shumë.

2. Mos u frymëzoni nga videot porno.

Nëse jeni fanatik i pornos dhe doni të eksperimentoni fillimisht duhet të flisni me parteneren/partnerin për këtë. Në të kundërt gjërat mund t’ju dalin shpejt jashtë kontrollit dhe fundi do të jetë i hidhur.

3. Të qëndrosh në qetësi.

Të mos japësh asnjë reagim gjatë seksit është gjëja më e sikletshme për të dy partnerët. Secili prej tyre do të fillojë të ngrejë dyshimet e tij/saja se diçka nuk po shkon si duhet. Një rënkim sado i vogël do e bënte shumë të lumtur partneren/partnerin.

4. Të peshosh të gjithë peshën e trupit mbi partnerin/parteneren.

Nëqoftëse nuk doni të mbysni ose krijoni vështirësi në frymëmarrje njëri-tjetrit atëherë mos e bëni këtë./syri.net