• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi, Lajme, Seks

Këtë muaj yjet kanë lajme të nxehta për jetën seksuale

Në 25 shkurt planeti Afërdita do të zhvendoset tek Peshqit, ku do të qëndrojë deri në 21 mars. Gjatë kësaj periudhe do ëndërroni shumë për jetën tuaj dashurore.Tani që Mërkuri retrogradë ka përfunduar do kemi një vizion më të qartë të asaj çfarë kërkojmë, si në një lidhje, në seks apo bashkëpunime.
Afërdita tek Peshqit do të na inkurajojë të lëmë pas lidhjet toksike të së kaluarës dhe të mirëpresim dashuri pa kushte dhe seks të nxehtë. Afërdita tek Peshqit bashkuar me sezonin e Peshqve do sjellë më shumë ndjeshmëri emocionale dhe të vërteta të thella.

Ja si do të ndikojë Afërdita tek çdo shenjë horoskopi:

Dashi – Këtë periudhë do e gjeni veten nën tension seksual dhe gati për të shpëthyer. Gjej kohën për të dashur veten! Kushtoji rëndësi emocioneve tuaja dhe ky do të jetë fillimi i një transformimi shërues.

Demi – Ju dini si t’i bëni të tjerët për vete me natyrën tuaj. Këtë periudhë kushtojini rëndësi njerëzve që keni pranë. Dikush mund të të shfaqë ndjenjat. Është koha për të provuar diçka jashtë zonës suaj të komfortit.

Binjakët – Këtë periudhë do e gjeni veten duke punuar deri vonë. Disa mund ta gjejnë veten duke bërë seks në zyrë. Të tjerë do fikin telefonin dhe do shijojnë momentin.

Gaforrja – Po kërkoni aventura në dhomën e gjumit dhe diçka që nuk e keni provuar më parë. Mundohuni të mos mendoni shumë dhe t’i lini gjërat të vijnë vetë. Gjatë muajit mars do keni kërkesa të reja në seks për partnerin tuaj.

Luani – Këtë periudhë edhe prekja më e vogël apo një puthje do t’ju eksitojë. Do jeni gati për disa raunde në dhomën e gjumit, thjesht sigurohuni që partneri/ja po ia del me ju! Seks në mëngjes, drekë, darkë për ju.

Virgjëresha – Kur vjen puna tek seksi, ju mund ta bëni vetëm me dikë të cilin e sheh për një kohë të gjatë dhe kjo është shumë në rregull. Nëse nuk jeni në një lidhje, personi që po njihni do lërë gjithçka vetëm për ju dhe bota e tij/saj do sillet rreth jush.

Peshorja – Për ju nuk është i rëndësishëm vetëm seksi, por edhe sesa partneri/ja mendon për ju. Një përqafim i ngrohtë apo një vaskë e nxehtë është ajo që ju duhet dhe partneri/ja do jua ofrojë sepse meritoni më të mirën.

Akrepi – Sa më shumë të tregoni anën tuaj sensuale, aq më shumë do ndjeni çlirim. Është në rregull të shfaqni ndjenja. Seksi me personin e duhur është ndryshe dhe do shkëlqeni.

Shigjetari – Shtëpia do të jetë vendi ku do të kaloni momente të paharrueshme me partnerin. Seks në divan, në kuzhinë, në tualet. Nëse nuk jeni të lidhur, do ndiheni shumë sensual gjatë kësaj periudhe dhe do shijoni videot erotike.

Bricjapi – Këtë periudhë do doni të flisni pisët me partnerin gjatë seksit, do i dërgoni njëri-tjetrit foto erotike dhe do e dashuroni trupin tuaj. Partneri/ja nuk do i heqë dot duart nga ju.

Ujori – Do vlerësoni veten dhe do ja kushtoni të gjithë kohën trupit tuaj. Mund të përdorni lodra seksi për të kënaqur veten sepse ti vjen para të gjithëve.

Peshqit – Është muaji juaj dhe të gjithë do duan pak nga ju. Do keni vetëbesim dhe do i vini kufirin të gjithëve që ju kanë trajtuar më pak sesa meritoni. Mblidhni energji, gjeni kohë dhe shijoni seksin që meritoni.