• youuinsttaaffccbb
TEST
2, Instant Articles, Lajme

Këta personazhe kanë këto gjëra të përbashkëta. Mendoni se i shfaqin njëlloj?

Ndodh që njerëzit e lindur në këtë shenjë ndonjëherë të paragjykohen se janë shumë të drejtëpërdrejtë dhe janë të parët që nisin debatet. Por, e vërteta është se ndryshe nga shumë të tjerë, ata kanë guximin për t’ua thënë gjërat në sy. Kështu, që për të krijuar më mirë një ide se ç’do të thotë vërtetë të jesh DASH, po ju tregojmë 5 karakteristika unike të tyre:

1.Dashi është një lider i lindur që di se çfarë duhet të bëj gjithmonë: Duke qenë se janë shenja e parë e horoskopit, Dashi është pioner për gjithçka. Janë gjithmonë gati për të vepruar dhe lumturohen kur marrin përsipër të drejtojnë diçka në mënyrë spontane. Ata dinë si t’i përgjigjen çdo situate për të dalë në fund fitues.

2.Nuk i frikësohen asnjë lloj rreziku: Njerëzit e një shenje të tillë do të luftojnë gjithnjë për atë çfarë duan dhe nëse kjo do të thotë të dalin jashtë zonës së tyre të rehatisë.

3.Është vështirë të parashikosh një Dash, janë gjithnjë spontanë: Me një Dash s’ka asnjë shans që të mërzitesh sepse në një mënyrë apo një tjetër do ta gjejnë gjithnjë si t’i bëjnë gjërat interesante.                                                                                                                                                              4.Janë të drejtpërdrejtë: Dashët janë shumë të ndershëm dhe u pëlqen të jenë të drejtëpërdrejtë me njerëzit. Meshkujt dhe femrat e kësaj shenje njihen si krijesat më të ndershme. Mos e ngatërroni me arrogancën kur një Dash ju thotë të vërtetën në sy. Ah, ata i urrejnë justifikimet, kështu që përrallat me mbret nuk do t’ju ecin me një Dash.

5.Një Dash është besnik deri në vdekje: Kur vjen puna tek dashuria ata i duan të gjitha ose asgjë. Sapo gjejnë dashurinë e vërtetë, njerëzit e kësaj shenje, nuk lëkunden lehtë. Janë të dashur, të përgjegjshëm dhe besnikë ndaj lidhjes. Ata do të gjenden gjithnjë për partnerin e tyre. Kur një Dash të jep fjalën e tij s’ka kthim pas. Janë gati të lëndojnë veten përpara se ta bëjnë atë qellimisht me dikë tjetër.

Personazhet publikë shqiptarë që i përkasin kësaj shenje janë disa nga figurat më të rëndësishme të ekranit dhe politikës:

Vera Grabocka

Exclusive / Vera Grabocka live broadcast live with broken knob

Monika Kryemadhi

Monika Kryemadhi on Twitter: "Good friends in hard times. USA 🇺🇸few days ago and today the EU🇪🇺, have engaged with concrete support for Albania in our fight with #Covid19."

Ilir Meta

Albania MPs Elect Speaker Meta as President | Balkan Insight

Irma Libohova

Irma Libohova

Ilva Tare

Ilva Tare introduces us for the first time with the portrait of Melody's daughter

Adi Krasta

Adi Krasta: Po na sulmojnë edhe shokët e shkollës, prindërit e tyre, kunata e fqinjë të inatosur, pse shajmë Ramën. Nuk na kuptojnë – Gazeta Tema

Erion Braçe

PS.AL

Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri

Jonida Maliqi

Jonida Maliqi zbulon nëse është apo jo në një lidhje me Romeon - Top Channel

Andi Bushati

Andi Bushati: Tani Edi të puthet me Milon – Gazeta Koha Jone

Eneda Tarifa

Eneda Tarifa (@enedatarifa) download instagram stories highlights, photos, videos - ImgInn.com

Si thoni ju përshtaten këto karakteristika personazheve tanë?