• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Këta janë prindërit e Ilva Tares, që sot kanë marrë çmimin më të rëndësishëm të vajzës së tyre

Ilva Tare ka marrë çmimin më të bukur në karrierën e saj. Çmimin e karrierës ia ka dorëzuar sot “Unioni i Gazetarëve”, ndërsa gazetarja e njohur pasi ka postuar fotot në Instagram shkruan: “Vlerësimi me çmimin e karrierës, ndër më të bukurit që kam marrë ndonjëherë. Ndjehem e nderuar. Ua kushtoj prindërve të mi dhe sakrificave të tyre” , shkruan Ilva, e cila nuk ka qenë prezente në dhënien e çmimit, të cilin në vend të saj e kanë tërhequr prindërit e gazetares së njohur.

Ishte kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ajo që i dorëzoi Çmimin e Karrierës, gazetares Ilva Tare. Mes shumë të tjerave, Nikolla u shpreh se shtypi i lirë është një shtyllë e demokracisë. Ilva Tare dha dorëheqjen disa kohë më parë nga puna e saj si gazetare, duke iu përkushtuar familjes së saj dhe jetës në Shtetet e Bashkuara./revistawho.com