• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Keni rënë apo jo në dashuri? Ja shenjat që e tregojnë

Shenjat se ju keni rënë në dashuri janë të ndryshme për njerëz të ndryshëm. Mirëpo duhet të pranojmë se disa prej tyre janë bazë për të gjithë ne dhe janë po këto shenja që ne duhet t’iu kushtojmë rëndësi.

Ja cilat janë 5 shenjat që tregojnë se ju keni rënë në dashuri sipas ‘Comsopolitan’:

1- Ish- i dashuri? Kush është ky?

Psikiatrja Rhonda Mattox është shprehur se nëse ju hiqni dorë se kërkuari informacione rreth ishit atëherë ju jeni duke krijuar momente të bukura me dashurin tuaj të re.

2- Vini re se çdo gjë përreth ju kujton atë

Ju mund të jeni duke darkuar diku jasht dhe papritur ushqimi qe jeni duke ngrënë ju kujton personin tuaj pasi dikur ju e keni ngrënë me atë.

3- Ish-i iu rishfaqet por ju nuk ndikoheni aspak nga ai

Gjithmonë kështu ndodh. Kur ju keni vazhduar jetën tuaj, krejt papritur ishi shfaqet por juve nuk ju bën pështypje.

4- Çdo gjë duket kaq e thjeshtë. Situatat rrjedhin natyrshëm dhe ju nuk ndiheni të sforcuar në asnjë moment.

5- Ju filloni të tregoni se çfarë do të bëni bashk në të ardhmen.

Kjo mund të ndodh krejt papritur. Ju mund të flisni për një aktivitet që do ndodhi në të ardhmen dhe çdo planifikim përfshin atë.

6- Ju bien në sy direkt gjërat që personit tuaj i pëlqejnë.

Qoftë dhe një objekt i thjesht tashmë ka emrin e personit tuaj gjithandej.

7- Ata ju bezdisin shpeshhere dhe ju mërzisin. Mirëpo ju përsëri dëshironi të jeni pranë tyre./revistawho.com