• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Këngëtarja gënjeu për t’i shpëtuar burgut, Fjolla Morina nuk është shtatzënë

Këngëtarja Fjolla Morina akuzohet për “Trafik të armëve dhe municioneve”, pasi tentoi të kalonte kufirin në Morinë me 2 pistoleta. Ditën e djeshme u tha se ajo ështê shtatzënë, por me sa duket çdo gjë ka qenë false. Këngëtarja gënjeu për t’i shpëtuar burgut. Rezultati ka ardhur pas rikontrollit të dytë që iu bë në maternitetin e Kukësit.

Mjeku i parë që i ka nxjerrë këngëtares Fjolla Morina një raport fals se është shtatzënë,është arratisur në Kosovë. Ndaj tij rëndon akuza për falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre.