• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Kemal e vë Mesuden para një zgjedhjeje të vështirë, nesër në “Lule të vetmuara”

Kemal ndryshon pamjen e tij që të mos njihet nga policia. Neriman nuk e pranon Ejlylin në konvikt dhe kërkon që ajo të kthehet në shtëpi. Ejlyl ndodhet në një situatë të ëvshtirë për shkak të frikës nga Kemali dhe kërkon ndihmën e Ferides. Selen vazhdon t’ja vështirësojë jetën Gynejit dhe përpiqet ta heqë nga puna e tij e re. Feride lajmëron vajzat se ato do të zhvendosen në një konvikt tjetër derisa policia të kap Kemalin. Songyl dhe Gynej shtrojnë një darkë në shtëpi për miqtë e tyre. Kemal kërkon të marrë Metinin nga Mesudeja. Ai e kërcënon Mesuden se do i marrë Byshrën nëse nuk merr djalin e tij. Mesude kërkon që Ejlylin ta dërgojnë jashtë shtetit për ta mbrojtur nga Kemali. Zehra insiston që Gynej të pajtohet me të ëmën./revistawho.com